Giresun Buluşmamız Yeni Giresun Gazetesinde

Yeni Giresun gazetesi bu hafta sonu gerçekleşecek olan Suretialem Giresun buluşmasına “Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Giresun Temsilciliği ülke genelindeki etkinliklerine Giresun Buluşması ile devam ediyor” başlığıyla yer verdi.

http://www.yenigiresun.net/haber/deneme-50494/-fotografcilar-giresun%E2%80%99da-bulusuyor/20439.html

Haberin devamı sitede şu şekilde yer aldı;

Merkezi Kayseri’de bulunan Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği, Giresun İl Temsilcisi Ömer Ermiş ile Cafer Işık, Rıfat Gürsoy, Zekeriya Karakayalı ve Özlem Cömert’den oluşan il yönetiminin organize ettiği Giresun Buluşması 20-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin tanınmış fotoğraf sanatçılarının katılacağı etkinlik 20 Ocak Cuma günü Giresun Uygulama Otelinde tanışma toplantısı ile başlayacak. 21 Ocak Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak program çerçevesinde; Pınarlar Köyü Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl, Çifteler Köprüsü ve Değirmeni, Yuva Köyü, Hapan Köyü, Süllü Köyü, Kulakkaya Yaylası, Alçakbel Mesire Yeri, Melikli Obası, Çaldağ-Gelinkayası mevkilerinde gezi düzenlenecek ve fotoğraflanacak.

Akşam yemeğinin ardından, Uygulama Oteli salonunda Mikdat Besni Fotoğraf Sunumu ve Söyleşisi, Yekta Ali Kurtuluş ‘Gündoğumu Şarkıları’ Macro Fotoğraf Sunumu ve Söyleşisi, Mustafa Binol Fotoğraf Sunumu ve Söyleşisi, Selnur Okudan Fotoğraf Sunumu ve Söyleşisi, Ferit Domaniç ‘Kaf Dağının Ardı’ Fotoğraf Sunumu, Yusuf Kartal Fotokitap tanıtımı ve ‘Çizgiler ve insanlar’ Fotoğraf Sunumu gerçekleştirilecektir.

22 Ocak Pazar günü sabah 08.00’de başlayacak programda ise, Duroğlu Beldesi Kökev mesire yeri, Kümbet Yaylası Aymaç mesire yeri, Koçkayası, Torburnu Çay Bahçesi, Giresun Kalesi gezilip fotoğraflanacak.

Programın akşam bölümü saat 20.00-23.00 arasında, Özlem Cömert-Ömer Ermiş Fotoğraf Sunumu, Şenol Erdener (FotoTim) Fotoğraf Sunumu ve Söyleşisi, Sony Fotoğraf Teknolojisi Söyleşisi, Bünyamin Çadırcı Fotoğraf Sunumu, Emir Bağcı Fotoğraf Sunumu, Feyzullah Tunç ‘Hz. Hüseyine Ağıt’ Fotoğraf Sunumu, Ecrin Güzin Gülfidan “Hayal-i Sevi” Siyah-Beyaz Fotoğraf Sunumu, Yaşar Metin Fotoğraf Sunumu Giresunlu fotoğraf severler tarafından izlenebilecektir.

Giresun Buluşması ile ilgili açıklama yapan Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı Yusuf Kartal, Giresun Temsilcisi Ömer Ermiş ve fotoğraf sanatçılarına ve Giresunlu fotoğrafseverlerin ilgilerinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Ayrıca etkinliğe katılan Sony, Sigma, Benim Fotokitap firmalarına ve etkinliğe destek veren Giresun Belediyesi, Duroğlu Belediyesi, Dereli Belediyesi ve Yavuzkemal Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür etti.